1404483482-0Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarihinin en önemli projeleri arasında yer alan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açıldı.

Yer teslimi 29 Mart 2013’te, temel atma töreni ise 9 Nisan 2013’te gerçekleştirilen Hasan Doğan Milli Takımlar ve Eğitim Tesisleri 450 günde tamamlandı.

 

 

1404483658-3Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nin açılış törenine, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, TFF Başkanı Yıldırım Demirören, TFF Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Spor Toto Süper Lig kulüp başkanları, yöneticileri ve teknik direktörlerinin yanı sıra A Milli Futbol Takımı’nın bazı futbolcuları katıldı.

 

 

1404483658-20

“ARTIK A MİLLİ TAKIM’IN KAMP MASRAFI OLMAYACAK”

Demirören, yeni yapılan tesisler sonrasında artık A Milli Takım’ın kamp masrafı olmayacağını ifade ederek, “Kamp masrafları olarak gözüken 15 milyon dolar kasamızda kalacaktır. Federasyon olarak finansal olarak tarihin en güçlü anlarını yaşıyoruz. Ancak gergin futbol ikliminin oluşturduğu hava futbola yapılan hizmetleri göz ardı ediyor. Türk futbolunun kanayan yarası sporda şiddettir. Türk futbol ailesinden Başbakanın huzurunda kulüp yönetimlerine sağ duyulu açıklamalar yapmalarını bekliyoruz. Başkanlarımız ben değil biz anlayışı ile hareket etmeleri gerekiyor. Sporda yaşanan bu huzursuz ortamı yok etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Sporda şiddetin önlenmesi için çıkan 6222 yasanın yargının hızlı işleyip cesur kararlar alması gerekiyor” şeklinde konuştu.Bir cevap yazın